fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Pražský deník: Jasná výhra. V Praze získal Petr Pavel více než půl milionu hlasů

0

30.01.2023  Pražský deník – MARTIN RUMLER
strana: 3  rubrika: Volby

Petr Pavel udržel v Praze ve 2. kole prezidentské volby poločasové vedení. Klání o klíče od Pražského hradu vyhrál v metropoli se 76 procenty hlasů. Andrej Babiš získal 24 procent.

Do volebních místností zamířilo opět velké množství lidí. Volební účast v metropoli byla přes 73 procent, o více než dvě procenta vyšší než v kole prvním před dvěma týdny. Zároveň je to historicky nejvyšší účast u prezidentských voleb, v roce 2013 přišlo k druhému kolu 64 procent a před pěti lety 71 procent voličů.

„Z výsledků v Praze mám radost, i když se takové daly očekávat,“ řekl Deníku třiašedesátiletý Jiří, který žije v Praze 10.

„Ve volbách nakonec vyhrál kandidát, který z hlediska liberalismu vypadá jako vhodnější adept na tuto funkci. Není obžalován z trestného činu, kampaň vedl mnohem důstojnějším způsobem a vypadá jako méně destabilizující postava. Koneckonců vyhrál nad protikandidátem přesvědčivě, i to by mohlo posloužit k větší stabilitě a většímu respektu našich politických institucí,“ okomentoval výsledky ředitel Liberálního institutu, ekonom Martin Pánek.

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.