fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Soud: Ševčíkovo odvolání z Liberálního institutu platí

0

Tisková zpráva ze dne 19. března 2024

Po více než 10 letech soudních sporů mezi docentem Ševčíkem a Liberálním institutem zamítl Městský soud v Praze odvolání žalujícího Miroslava Ševčíka proti rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 1. U něj se Miroslav Ševčík domáhal neplatnosti svého odvolání z funkce ředitele Liberálního institutu. Z této pozice byl odvolán v roce 2013, a poté byl vyloučen jako člen spolku za závažná pochybení v hospodaření institutu a poškozování jeho reputace.

Současný ředitel Liberálního institutu Martin Pánek uvedl: „Miroslav Ševčík dlouhodobě ukazuje svoji manažerskou nedostatečnost, ať už v Liberálním institutu, na Národohospodářské fakultě VŠE, Memoriálu Josefa Odložila nebo dalších institucích. Chová se nepřijatelně vůči studentům a kolegům, jeho ‚vědecké‘ články jsou směšné, jezdí s nepovoleným spuštěným majáčkem na střeše svého vozu v protisměru na dálnici atp.“

Zamítnutí Ševčíkova odvolání soud zdůvodnil řadou okolností, mj. upřednostněním spolkového zájmu před zájmem jednotlivce. Docent Ševčík může v tomto sporu ještě podat dovolání k Nejvyššímu soudu ČR, což už v minulosti učinil.

„Miroslav Ševčík není liberál, což ukazuje svým působením ve zmíněných institucích, tak svými vystoupeními v médiích a na náměstích. Není pro něj místo v Liberálním institutu ani ve slušné akademické instituci a jsme rádi, že k tomu po deseti letech dospěly i soudy,“ uzavírá Pánek.

Dále čtěte: Miroslav Ševčík opět dokazuje, proč nemůže být členem Liberálního institutu

Sdílej

O Autorovi

mm

Liberální institut je nejstarší český liberální think-tank. Naším cílem je propagace myšlenek svobody jednotlivce, volného trhu, minimální vlády a míru.

Comments are closed.