fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

V Rusku vládne nacionální socialismus. Zločiny na Ukrajině to dokazují denně

0

Ideologii ruského režimu lze nejlépe popsat jako nacionální socialismus. Program Vladimira Putina je rozšířit ruský lebensraum. Ruský diktátor se u toho stejně jako Hitler zaklíná právy údajně utlačovaných krajanů v sousední zemi. Že Rusko na Ukrajině páchá genocidu, potvrzují přímo Putinovy projevy. O tom a mnohém dalším jsme si povídali s Tomem G. Palmerem z organizace Atlas Network.

I když jsme si povídali před několika měsíci, mám pocit, že rozhovor vůbec nezestárl. Naopak, příkladů ruských zvěrstev i výroků, které potvrzují naše vývody, neustále přibývá.

Šedesátník Palmer vystudoval filosofii a politologii. Dlouhodobě se snaží pomáhat bojovníkům za svobodu v zemích, kde vládne nesvoboda. Obojí ho vede k tomu, že se analyzuje myšlení krajní pravice. I proto má jasno v tom, co je ruský režim zač.

„Myslím si, že nacionální socialismus je přiléhavý termín,“ reaguje okamžitě a bez zaváhání na mé nesmělé nahození.

Důvody k takovému hodnocení vidí dva: „Za prvé – činy jsou srovnatelné. Ale za druhé, co je možná důležitější – ideologie a motivace Kremlu je slovo od slova okopírovaná z nacionálně socialistické kuchařky.“

Více čtěte na novém blogu Bohumíra Žídka »

Sdílej

O Autorovi

mm

Ekonomický novinář. Pět let pracoval jako ekonomický redaktor serveru Novinky. Dále si vyzkoušel práci pro týdeník Ekonom a od roku 2014 také nepravidelně přispívá na web Finmag.cz. Aktuálně spolupracuje s Forbes BrandVoice Lab. Zajímá ho vztah mezi snižováním chudoby a liberálním řádem, kde se bere prosperita a chudoba, jak lidé bojují o svobodu a jak sociální stát může doplňovat tržní ekonomiku. Na zkoumání těchto a podobných otázek si otevřel tenhle osobní koutek internetu.

Comments are closed.