fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Výroční přednáška Liberálního institutu: Tom Palmer (7. dubna 2020, online)

0

Protože nemůžeme pořádat klasickou výroční přednášku, budeme se snažit o kompenzaci aspoň prostřednictvím online přenosu.

Tom Palmer převezme Výroční cenu Liberálního institutu 2019 u příležitosti Výroční přednášky 7. dubna 2020 ve 20:10.

Přímý přenos na YouTube »

Přímý přenos řenos na Facebooku »

Nastavte si na YouTube e-mailové připomenutí:


Přednáška začne akademickou čtvrthodinku po osmé večerní, až profoukneme spojení Praha-Virginie. Tématem přednášky bude: „For Our Freedom and Yours: How to Realize Your Own Freedom by Loving the Freedom of Others“.

Tom Palmer je viceprezident mezinárodních programů v Atlas Network, senior fellow v Cato Institutu a ředitel Cato University. Předtím působil na Oxfordu a na George Mason University. Často přednáší po celém světě. Zabývá se liberálními myšlenkami v širším, často historickém, kontextu, analyzuje populismus, nacionalismus, socialismus a další antiliberální ideologie. Je velkým zastáncem vlády práv a práv jednotlivce. Mj. je jedním z původních žalobců v případu Heller v. DC, který zakotvil individuální právo na držení a nošení zbraně v USA, a hlavním žalobcem v následujícím případu Palmer v. DC.

Publikoval mj. v Harvard Journal of Law and Public Policy, Wall Street Journal nebo New York Times. Je autorem knihy Realizing Freedom: Libertarian Theory, History, and Practice (2011) a editorem několika knih včetně Peace, Love & Liberty (2014).

Magisterský titul získal z filosofie na Catholic University of America, Washington, DC, a doktorát z politiky na Oxfordu.

Po přednášce a dotazech z publika vás zveme na drobné občerstvení, u kterého budeme pokračovat v neformální debatě. 🍸


Liberální institut pořádá výroční přednášky od roku 1995, kdy se prvním laureátem stal Gary Becker. Po něm převzali výroční cenu tři další laureáti Nobelovy ceny: Milton Friedman, James Buchanan a Vernon Smith. Poslední dvě výroční přednášky měli teoretik centrálního bankovnictví John Taylor a prezident Institutu za volný obchod Daniel Hannan.

Tom Palmer se stane 23. laureátem výroční ceny Liberálního institutu.


Událost na Facebooku »


Připomenutí minulé výroční ceny:

Sdílej

O Autorovi

mm

Liberální institut je nejstarší český liberální think-tank. Naším cílem je propagace myšlenek svobody jednotlivce, volného trhu, minimální vlády a míru.

Comments are closed.