Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut

Výroční přednáška Liberálního institutu: Tom Palmer (25. března 2020)

0

Tom Palmer převezme Výroční cenu Liberálního institutu 2019 u příležitosti Výroční přednášky.

Tématem přednášky bude Liberalismus jako širší filozofie: práva jednotlivců a právní stát. 🕊️

Tom Palmer je viceprezident mezinárodních programů v Atlas Network, senior fellow v Cato Institutu a ředitel Cato University. Předtím působil na Oxfordu a na George Mason University. Často přednáší po celém světě. Zabývá se liberálními myšlenkami v širším, často historickém, kontextu, analyzuje populismus, nacionalismus, socialismus a další antiliberální ideologie. Je velkým zastáncem vlády práv a práv jednotlivce. Mj. je jedním z původních žalobců v případu Heller v. DC, který zakotvil individuální právo na držení a nošení zbraně v USA, a hlavním žalobcem v následujícím případu Palmer v. DC.

Publikoval mj. v Harvard Journal of Law and Public Policy, Wall Street Journal nebo New York Times. Je autorem knihy Realizing Freedom: Libertarian Theory, History, and Practice (2011) a editorem několika knih včetně Peace, Love & Liberty (2014).

Magisterský titul získal z filosofie na Catholic University of America, Washington, DC, a doktorát z politiky na Oxfordu.

Po přednášce a dotazech z publika vás zveme na drobné občerstvení, u kterého budeme pokračovat v neformální debatě. 🍸


Liberální institut pořádá výroční přednášky od roku 1995, kdy se prvním laureátem stal Gary Becker. Po něm převzali výroční cenu tři další laureáti Nobelovy ceny: Milton Friedman, James Buchanan a Vernon Smith. Poslední dvě výroční přednášky měli teoretik centrálního bankovnictví John Taylor a prezident Institutu za volný obchod Daniel Hannan.

Tom Palmer se stane 23. laureátem výroční ceny Liberálního institutu.


Cevro Institut je soukromá vysoká škola se studijními programy, týkajícími se ekonomie, politologie, filozofie nebo mezinárodních vztahů.


Prosíme o potvrzení účasti na info@libinst.cz

Událost na Facebooku »


Připomenutí minulé výroční ceny:

Sdílej

O Autorovi

mm

Liberální institut je nejstarší český liberální think-tank. Naším cílem je propagace myšlenek svobody jednotlivce, volného trhu, minimální vlády a míru.

Comments are closed.

All search results