fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Zmínky (16) v médiích Den daňové svobody 2018, TZ měsíc před

0
 • 23. 4.: iHned.cz, Češi budou letos na stát pracovat nejméně od roku 2000. Den daňové svobody nastane 22. května: Den daňové svobody, tedy okamžik, kdy lidé začnou teoreticky vydělávat sami pro sebe, letos podle Liberálního institutu připadá na 22. května. Češi tak budou na stát pracovat 142 dní, což je nejméně od roku 2000. Za zlepšením situace ve prospěch peněženek občanů stojí hospodářský růst i průtahy v sestavování vlády. více »
 • 23. 4.: Aktuálně.cz, Češi budou letos pracovat na stát nejkratší dobu od roku 2000, spočítal institut: Den daňové svobody připadá letos podle výpočtů Liberálního institutu na 22. května, loni to bylo 29. května. Češi tak budou na stát letos pracovat 142 dní, což je nejméně od zahájení výpočtů v roce 2000. více »
 • 23. 4.: Info.cz, Češi letos budou podle Liberálního institutu pracovat na stát nejméně od roku 2000: Den daňové svobody připadá letos podle výpočtů Liberálního institutu na 22. května, loni to bylo 29. května. Češi tak budou na stát letos pracovat 142 dní, což je nejméně od roku 2000. Zásluhu na tom má zejména hospodářský růst a patová situace v Poslanecké sněmovně. Institut, který údaje o dni daňové svobody zveřejňuje právě od roku 2000, to dnes uvedl v tiskové zprávě. Jako den daňové svobody se označuje pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana. Do té doby jeho příjem připadá státu. více »
 • 23. 4.: ČeskáTelevize.cz, Daňová svoboda letos přijde o týden dříve než loni. Česko je lepší než průměr OECD: Den daňové svobody připadá letos podle výpočtů Liberálního institutu na 22. května, loni to bylo 29. května. Češi tak budou na stát letos pracovat 142 dní, což je nejméně od roku 2000. Uvedl to Liberální institut, který ukazatel sleduje právě od této doby. Jako den daňové svobody se označuje pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana. Do té doby jeho příjem připadá státu. Zásluhu na dřívějším datu má zejména hospodářský růst a podle ředitele Liberálního institutu Martina Pánka také situace v Poslanecké sněmovně. více »
 • 23. 4.: Frekvence1.cz, Lukáš Vaněk, Češi budou v letošním roce pracovat na stát nejméně od roku 2000: Den daňové svobody letos připadne na 22. května, informuje o tom Liberální institut. Daňoví poplatníci budou v letošním roce pracovat na stát nejméně dní od roku 2000, kdy institut výpočty provádí. Den daňové svobody rozděluje kalendářní rok na dvě období, kdy v prvním vydělává občan na chod státu a ve druhém už mzda patří jen jemu. více »
 • 23. 4.: iRozhlas.cz, Den daňové svobody připadá na 22. května. Češi budou pracovat na stát nejméně od roku 2000: Den daňové svobody připadá letos podle výpočtů Liberálního institutu na 22. května, loni to bylo 29. května. Češi tak budou na stát letos pracovat 142 dní, což je nejméně od roku 2000. Zásluhu na tom má zejména hospodářský růst a patová situace v Poslanecké sněmovně. Institut, který údaje o dni daňové svobody zveřejňuje právě od roku 2000, to uvedl v tiskové zprávě. více »
 • 23. 4.: Měšec.cz, Na stát pracujeme o týden méně než loni, vypočetl Liberální institut: Den daňové svobody v Česku letos podle výpočtů Liberálního institutu připadá na 22. května. Oproti loňskému roku tak na stát vyděláváme o týden méně. A teprve podruhé od roku 2000, kdy Den daňové svobody institut začal počítat, připadá na květen. Letos tak na stát „pracujeme“ 142 dní. více »
 • 24. 4.: Hospodářské noviny, str. 3: Den daňové svobody připadá letos podle výpočtů Liberálního institutu na 22. května, loni to bylo 29. května. Češi tak budou na stát letos pracovat 142 dní, nejméně od roku 2000. Zásluhu na tom má zejména hospodářský růst. Institut údaje o dni daňové svobody zveřejňuje právě od roku 2000. Jako den daňové svobody se označuje pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana. Do té doby jeho příjem připadá státu.
 • 24. 4.: ByznysNoviny.cz, Den daňové svobody nastane o 7 dnů dříve než loni, za optické zlepšení může růst ekonomiky: Den daňové svobody, tedy pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana, letos připadá na 22. května. Loni to bylo 29. května. Čeští obyvatelé tak na stát budou letos pracovat 142 dní, což je nejméně od roku 2000. Zásluhu na tom má hospodářský růst, uvedl Liberální institut. více »
 • 24. 4.: Blesk, str. 2, map: Češi budou letos pracovat na daně nejméně od roku 2000! Den daňové svobody, tedy pomyslný termín, do něhož lidé svou mzdu posílají na daně, a teprve pak vydělávají »na sebe«, přijde už 22. května. Loni to bylo podle Liberálního institutu o týden později.
 • 24. 4.: ObčanskýHlas.cz, Den daňové svobody nastane o 7 dnů dříve než loni, za optické zlepšení může růst ekonomiky: Den daňové svobody, tedy pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana, letos připadá na 22. května. Loni to bylo 29. května. Čeští obyvatelé tak na stát budou letos pracovat 142 dní, což je nejméně od roku 2000. Zásluhu na tom má hospodářský růst, uvedl Liberální institut. více »
 • 26. 4.: ČT 24, Michaela Nováková: Pro stát vydělá, od teď pracuji na sebe. Princip daňové svobody. Bude 22. května. Spočítal to liberální institut.
 • 26. 4.: Andrej Babiš, Facebook: Tak tohle je bomba. Vy, co platíte daně, jste ekonomicky nejsvobodnější za 18 let. Letos budete pracovat na stát 142 dnů. Je to nejmíň od roku 2000! A pokud vám někdo říká, že chci velký stát, jsou to kecy. Tady jsou fakta. Tohle mi teď poslali kolegové, nakreslili mě jako supermana 😂 Lidi budou určitě říkat, že jsem to vymyslel já, ale nevymyslel. Ale to číslo sedí  😎 — feeling happy. zdroj »
 • 30. 4.: Zdroj.cz: Ekonom Lazarevič: Den daňové svobody a alternativní realita marketingových expertů: Manipulace s neozdrojovanými daty a vytváření alternativní reality, ve které je Andrej Babiš znázorňován jako bojovník proti velkému státu. To je Babišův profil na sociálních sítích. Krásně to bylo vidět naposledy na příspěvku o dni daňové svobody. více »
 • 3. 5.: FaktorS, str. 46, Petr Fejtek: Den daňové svobody připadá letos podle výpočtů Liberálního institutu na 22. květen, loni to byl 29. květen. Češi tak budou na stát pracovat 142 dní, což je nejméně od zahájení výpočtů v roce 2000. Oproti tomu na základě výpočtů společnosti Deloitte, která využívá jiné metodiky, bude dnem daňové svobody 23. červen, což je naopak nejpozději v historii. Daňoví poplatníci tak budou podle výpočtů Deloitte v letošním roce pracovat na odvod daní 174 dní, o jeden den více než loni.
 • 7. 5.: Euro, str. 6: Andrej Babiš se chlubí propočty Liberálního institutu. Společnost Deloitte naopak tvrdí, že den daňové svobody letos připadá až na 23. června (174 dnů), což je nejpozději v historii. Schválně, kolik dnů v roce platí daně Andrej?
Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.