fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Liberální institut v roce 2023

0

Jaký byl rok 2023 v Liberálním institutu? Podívejme se společně na stručný přehled.

I v roce 2023 jsme většinu našich aktivit směřovali do naší humanitární mise Operace Kyseláč, konečně jsme se taky dostali k tomu udělat pro nic dedikovaný web OPkyseláč.cz. Ale o ní více níže.

Vydali jsme následující studie:


Shodou okolností jsme uspořádali dvě výroční přednášky (a to ještě měla být třetí, ale David Boaz onemocněl a nemohl přiletět).

První výroční přednášku měl Dan Klein o Adamu Smithovi u příležitosti 300. narozenin tohoto skotského myslitele, které jsme pojali ve velkém stylu.

Druhá se uskutečnila a Alainem Bertaudem, jehož knihu budeme vydávat v roce 2024.


Na jaře jsme se zúčastnili Libertyconu v Portugalsku a společně s Atlas Network jsme uspořádali Europe Liberty Forum tady v Praze.

Den daňové svobody jsme letos oslavili 13. června, opět happeningem na Jungmannově náměstí, i letos také happeningem v brněnských ulicích.

V loňském roce jsme také vydali tyto knihy:

Ke konci léta jsme uspořádali další ročník letní školy, poprvé za dlouhou dobu v nové lokalitě, tentokrát v Radešíně nedaleko Žďáru nad Sázavou. Nová lokalita nám mj. umožnila navýšit kapacitu, takže jsme dosáhli rekordní účasti: zúčastnilo se 58 studentů.


V září jsme také spolupublikovali nový žebříček ekonomické svobody (Česko na 17. místě, Hongkong poprvé není první) a společně s Progressive Policy Institutem uspořádali večerní seminář na Vyšehradě o network fees.

Před výroční přednáškou Alaina Bertauda jsme uspořádali debatní seminář o ekonomii města:

Pokračovali jsme ve vydávání podcastu, nahráli jsme také spoustu přednášek z letní školy. Nejposlouchanější epizodou byl rozbor přednášky Danuše Nerudové:


Chodili jsme do médií, např. Martin Pánek byl v debatě na ČRo o dopadech brexitu na HDP Velké Británie. Byli jsme také v ukrajinských médiích. Všechno můžete sledovat na dedikované stránce.


Ve spolupráci s Gradou jsme za rok 2023 prodali 2077 ks knih a přes náš e-shop dalších 511, na našich akcích zhruba 50 a další desítky knih jsme rozdali zdarma. Ve spolupráci s Palmknihami jsme prodali (včetně výpůjček) 489 e-knih, naše starší knihy jsou také ke stažení zdarma. Všechny naše e-knihy jsou k přečtení také na Bookportu.


Operace Kyseláč kromě výše zmíněného webu získala také novou dodávku, kterou pomalovali ukrajinské děti v České republice a již jsme pojmenovali CZS Ludwig von Mises.

V červnu byl Vít Samek oceněn jako třetí nejlepší dobrovolník z malých a středních zahraničních organizací. Pivovar Dva Kohouti pro nás navařil kyseláč Operace Kyseláč.

No photo description available.

V červenci jsme v Ivano-Frankivsku uspořádali společně se Studenty za svobodu dvoudenní konferenci o obnově Ukrajiny.

For the first time since 2018, Students For Liberty returned to Ukraine with a two-day conference: Ukrainian Renaissance!

Čeká nás dlouhá cesta a pro rok 2024 jsme si pro vás přichystali další skvělé projekty, budeme toho dělat ještě víc než loni. Tak pojďte s námi!

Budeme nadšeni za jakoukoliv finanční i nefinanční podporu. Díky za přízeň!

Sdílej

O Autorovi

mm

Liberální institut je nejstarší český liberální think-tank. Naším cílem je propagace myšlenek svobody jednotlivce, volného trhu, minimální vlády a míru.

Comments are closed.